New Page 1

طراحی غار نمک
طراحی غار نمک

طراحی غار نمک

طراحی غار نمک

یکی از عمده ترین فعالیت های شرکت اروم سازه ترکمان ساخت اتاق نمک و غار نمک است که این کار توسط تیم بسیار قدرتمند مشرکت اروم سازه ترکمان انجام می‌شود.

برای آشنایی بیشتر شما همراهان گرامی با اتاق غار نمک اطلاعات کاملی در خصوص تاریخچه، نحوه ساخت و سودآوری این فناوری نوین ارائه شده است لذا توصیه می‌کنیم اگر قصد شروع یک پروژه غار نمکی را دارید این مطلب را از دست ندهید.

تاریخچه اتاق نمک و غار نمک

برای اولین بار انسانها بیش از ۳ هزار سال قبل با مفهوم محیطی پوشیده از نمک آشنا شدند و به آن ورود پیدا کردند.

اولین محیط های نمکی که انسان پا به درون آن گذاشت گنبدهای نمک، معادن سنگ نمک و غار های نمک بودند که نتیجه جمع شدن رسوبات کره زمین بر روی یکدیگر از میلیون ها سال قبل بودند.

اینطور که در تاریخ نوشته شده پس از فراگیر شدن وبا در شهر آتن یونان، برای بار اول یک پزشک حاذق یونانی متوجه شد که کارگران مشغول در معادن نمک از وبا مصون مانده‌اند.

او برای آزمایبش و امتحان، افراد مریض را وارد معادن نمک کرد و برای مدتی در آنجا نگه داشت و در کمال تعجب دید که حال این افراد رو به بهبودی است!

ز آنجا بود که جرقه استفاده از یک محیط نمکی برای سلامتی ریه و دستگاه تنفسی مطرح شد که در طی اعصار و قرون گذشته بارها این موضوع به اثبات رسیده است.

جالب است بدانید

جالب است بدانید در بعضی از کشورهای اروپایی در غارهای نمک طبیعی اقدام به حفر تونل های زیرزمینی نموده‌اند

در این تونل ها تخت‌های درمان برای مریض ها قرار گرفته و افراد بیمار تا مدت معینی در این فضا زندگی می‌کنند

در گذشته‌های نه چندان دور افرادی که در نزدیکی محل زندگیشان غارهای نمکی و معادن نمکی وجود داشت، برای درمان امراض خود مدتی را در آن محیط سپری می‌کردند.

اما با گذشت زمان و تغییر سبک زندگی، اقامت افراد برای درمان مریضی و قرار گرفتن در غار نمک و آن هم خارج از شهر برای مدت طولانی ممکن نبود لذا ایده طراحی و ساخت اتاق نمک و غار نمک در محل زندگی انسان مطرح شد.

 

اتاق نمک و غار نمک در دوران معاصر

شاید بتوان ایده طراحی اتاق نمک و استفاده از غار نمک را دوره معاصر و ۲۰۰ سال اخیر را در سال ۱۸۳۹ جستجو کرد جایی که دکتر بشوفسکی لهستانی که یک دکتر و بیزینس من بود این ئتوری را ارائه داد که برای درمان آسم، افراد مبتلا باید مدتی را در غارهای نمک زیر زمینی سپری کنند.

پس از او در سال ۱۹۴۹ یک دکتر آلمانی به نام دکتر اسپاناهل متوجه شد افرادی که از ترس آسیب های جنگ جهانی دوم به غارهای نمک و معادن نمکی پناه برده‌اند و در آنجا مخفی شده‌اند حتی پس از گذشت ماه ها هیچگونه بیماری و مریضی ندارند.

از آنجایی که اگر فرد مدتی در یک محیط بسته قرار بگیرید اولین مشکلات تنفسی و ریوی به سراغ او خواهند آمد اما دکتر اسپاناهل با کمال تعجب دریافت که این افراد کاملا سالمند و هیچگونه مشکلی ندارند.

 

آشنایی با غار نمک

غار نمک طبیعی حفره ای بزرگ در دل کوه است که وجود آن طبق تخمین زمین شناسان حداقل به ۴ میلیون سال قبل باز می‌گردد.

این غارهای نمکی در بسیاری از کشورها وجود داشته و در کشورمان ایران نیز در شهرهای متعددی وجود دارد.

همانطور که در بالا گفته شد در گذشته نه چندان دور به دلیل نوع زندگی در آن زمان، افراد بیماری که به غار نمک دسترسی داشتند می‌توانستند مدتی را در این حفره طبیعی زندگی کنند اما امروزه امکان چنین کاری وجود ندارد.

 

 

غار نمک,اجرای غار نمک ,اتاق نمک,بزرگترین شرکت طراحی و اجرای اتاق نمک,طراحی سازه های نمکی,,,,,,,Relaxation,skindiseases,Jointdiseases,salt,stone,design,saltgarden,SaltKindergarten,EscapeRoom,SaltEscapeRoom,travel,CoffeeShop,Hotellobby,iran,saltlife,saltbae,saltstone,massage,massagerooms,Restaurant,saltRestaurant,CoffeeShop,saltCoffeeShop,,nature,Recreationcenters,Touristcenters,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

دیدگاهتان را بنویسید